16 PCS LED Lights Assembly Machine HT-E8T-1200 SIRA Certification
Shenzhen Eton Automation Equipment Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : ETON
Model Number : HT-E8T-1200
Certification : CE,SIRA,CCC,ISO
Place of Origin : Shenzhen,China
MOQ : 1 UNIT
Payment Terms : T/T, L/C, Western Union, MoneyGram, D/P
Supply Ability : 30 UNIT per month
Delivery Time : Within 15 days after receive the downpayment
Packaging Details : Standard export wooden case package(Can do as customers' requirement)
Application : LED light production
Applicable Components : LED chip,IC,capacitors,resistors,shaped components etc.
NO. of head : 16 PCS
Capacity Speed : 70000CPH
PCB Size : Max:350*1200mm Min:50*50mm
Repeat Precision : ±0.02mm